Ponieważ wokół róż na pniu utrwalił się stereotyp że są to rośliny dość wrażliwe i na pewno o niewystarczającej mrozoodporności  w odniesieniu do tych samych odmian prowadzonych jako krzewy. Czy tak jest aby na pewno ?  Prezentowane poniżej zdjęcia przedstawiają Adelaide Hoodless oraz Louise Clements w formie różanego drzewka. Sadzonki są młode, było świeżo sadzone dość późno w okolicach pierwszej połowy grudnia. Szalona pogoda jaką mamy od co najmniej ostatniego lata wystawiła je na niełatwe różnice temperatur. Przed Wigilią mieliśmy + 15 stopni C,  następnie  w okolicach 7 stycznia termometr pokazał  - 16 C. Według założenia Adelaide jako kandyjka zimuje bez żadnej dodatkowej osłony natomiast Louise C otrzymała kopczyk z ziemi i śniegu. Jak to wygląda w praktyce poinformujemy już wkrótce.

Wracamy do naszych róż piennych po zimie. Była ona bardzo krótka jednak zupełnie nie przygotowane na takie temperatury rośliny odczuły spadki temperatur na poziomie - 15 C.

Jak widać na prezentowanych zdjęciach Adelaide Hoodless nie ma żadnych uszkodzeń mrozowych mimo że zimowała bez żadnej osłony - to akurat nie jest żadną niespodzianką. Natomiast Louise Clements  którego koronka jest ciągle pod osłoną ziemi poczeka jeszcze 2-3 tygodnie na ocenę. W przypadku tej róży zostosowaliśmy najlepszą z możliwych osłon jaką daje warstwa podłoża. Wbrew pozorom wygięcie pnia róży piennej nie jest zadaniem trudnym i ryzykownym . Polecamy "szwedzki" sposób sadzenie polegający na ustawieniu pnia róży pod kątem 45 % do gruntu . Tak posadzoną sadzonkę bardzo łatwo możemy  postawić do pionu przy pomocy wbitego obok palika a jesienią wygięcie pnia aby zrobić kopczyk wokół koronki również okaże się zadaniem wykonalnym dla każdego.

 

Aktualności

Sezon sprzedaży róż w donicach rozpoczęty

Sezon sprzedaży róż w donicach rozpoczęty

Róże w donicach

Piękno w różnorodności.

Piękno w różnorodności.

.

Gościliśmy uczestników Forum Oaza

Gościliśmy uczestników Forum Oaza

.

Czy róże na pniu  boją się mrozów ?

Czy róże na pniu boją się mrozów ?

Mały test pozwoli nam sprawdzić jak zachowują się dwie różne odmiany róż piennych w warunkach polskiej zimy .

Sadzimy róże.

Sadzimy róże.

Rabata z różami

We  supply plants to  EU countries !

We supply plants to EU countries !

Special offer.

"W poszukiwaniu piękna"

Anglia to kraj z bogatą tradycją ogrodniczą ...

Witamy w sklepie Floribunda.pl !

Witamy w sklepie Floribunda.pl !

Nasza szkółka oferuje krzewy róż renomowanych eurpoejskich hodowców.

Hodowcy

logo Interplant logo Harkness logo Guillot logo NIRP logo Tantau logo Delbard
Ładowanie...